Nazwa użytkownika

Jesteś tutaj

Strona główna

Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 394 z /home/krzysiek/domains/kepacafe.pl/public_html/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /home/krzysiek/domains/kepacafe.pl/public_html/includes/menu.inc).

Pracujesz jako kelner? Dbaj o swoje nogi

Zawód kelnera nie należy do lekkich. Jest obciążająca i dość nerwowa. Długi czas stania i obsługi gości na pewno wywierają wpływ też na stan nóg. Osoby zatrudnione w branży gastronomicznej muszą o nie szczególnie się zatroszczyć oraz pomyśleć o badaniach kontrolnych. Jak to ziścić i na co mogą się nastawić kelnerzy z Wrocławia?

Charakter pracy w branży gastronomicznej

Praca w lokalu gastronomicznym jest dość wymagająca. Osoby trudniące się w tej branży często zmuszone są korzystać z badań, jakie proponuje poradnia kardiologiczna. We Wrocławiu jest sporo takowych miejsc. Gastronomia to obszar rynku, w której zatrudnionych jest pokaźne grono pracowników. Tego typu praca zapewnia pozyskanie niemałego zarobku, jednakowoż ma związek z nieustannym kieratem oraz pośpiechem. Kelnerzy swoją pracę wykonują stojąc. Są wobec tego narażeni na różnorakie dolegliwości, takie jak między innymi choroby żył.

Jak praca kelnera wpływa na nogi?

Zawód kelnera przede wszystkim mocno rzutuje na jego nogi. Boleści, opuchlizna oraz uczucie ciężkości to tylko kilka z wielu objawów, których mogą się spodziewać. Po dłuższym czasie wykonywania takiej pracy nieodzowne może okazać się chociażby laserowe usuwanie żylaków. We Wrocławiu możliwość ta chwali się rosnącą powszechnością. Ponadto wykonywanie zadań na nogach wpływa także na przeguby, przede wszystkim biodra. Toteż kelnerzy, co jakiś czas muszą sprawdzać stawy kolanowe, wykonując kontrolne USG we Wrocławiu.

Zapobieganie chorobom nóg i profilaktyka

Dzięki badaniom kontrolnym i poczynaniom prewencyjnym, da się wzmocnić formę nóg, nawet wypełniając obowiązki w ruchu. Niejedna prywatna przychodnia medyczna we Wrocławiu angażuje ortopedów, jacy pomogą zadbać o zdrowie nóg. Trzeba ponadto dopasować wygodne obuwie na co dzień. Ważna jest wygoda i wysoka jakość wykonania.
Warto orientować się, że na zdrowie nóg wpływ ma także nasz jadłospis. Nie zaszkodzi zatem, jeśli dobry dietetyk z Wrocławia podpowie, po jakie składniki warto sięgać, a jakie usunąć z diety. Przydadzą się też łatwe aktywności, jakie można wykonywać także podczas pracy, między innymi rozciąganie mięśni podudzi. Wprowadzenie kilku wartościowych nawyków pomoże w utrzymaniu łydek w upragnionej kondycji.