Nazwa użytkownika

Jesteś tutaj

Strona główna

Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 394 z /home/krzysiek/domains/kepacafe.pl/public_html/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /home/krzysiek/domains/kepacafe.pl/public_html/includes/menu.inc).

Dziecko w restauracji – jak przygotować się do wyjścia z maluchem?

Pomimo zmieniających się czasów w dalszym ciągu dominuje punkt widzenia, iż w restauracjach czy na pokazach kulturalnych nie ma miejsca dla niemowlaka. Mnóstwo świeżych ojców i matek, w pierwszym okresie życia pociechy, więzi się w czterech ścianach. Wiadomo, iż nie zabierzemy noworodka na wielki event na dworze. Niemniej jednak z jakiej przyczyny totalnie wyrzekać się obcowania ze społeczeństwem oraz muzyką? Tym więcej, iż jest to w stanie dodatnio wpłynąć na rozwój dziecka. Gdzie warto pofatygować się z noworodkiem? Jakie poczynić przygotowania?

Pierwszym miejscem, które napływa na myśl są lokale gastronomiczne. I istotnie w tym momencie są w największym stopniu skierowane na rodziców z maluchami. W wielu z nich znajdują się chociażby kąciki do karmienia. Karmienie malucha mlekiem przy stole w tej chwili nikogo nie porusza, toteż podjęcie decyzji spędzenia czasu w lokalu to banał. Wystarczy przed wyjściem uruchomić laktator podwójny, a ściągnięty przy jego użyciu pokarm przelać do butelki. Wygodne podgrzewacze do butelek zapewnią maluchowi ciepły posiłek. Tym sposobem cała familia spożyje obiad w sympatycznym lokalu.

Raz za razem rosnącą liczbę rodziców z dziećmi można zauważyć również na wystawach sztuki czy na niedużych performensach. Kontakt ze sztuką ma akuratny wpływ na samopoczucie matki czy ojca, ale również wartościowo oddziałuje na dziecko. Jak stwierdzili specjaliści – obcowanie z różnorodnymi kolorami wspomaga jego rozwój. Na takie wyjście zwłaszcza winna przygotować się mama. Dzisiaj nie jest to dokuczliwe. Pas ciążowy i wkładki laktacyjne zagwarantują wygodę nawet w razie kilkugodzinnego zwiedzania. Trzeba dostrzec, iż nie w każdym miejscu zmieści się wózek. Przychodzi wówczas kłopot noszenia i wpływ ma nie tylko ile wynosi waga noworodka. Dla niemowląt i noworodków to poniekąd kapitalnie, iż przebywają w ramionach rodzica, jednakże mamie czy tacie zapewni wygodę przykładowo nosidło.

Szczególną imprezą, której wyrzekają się młodzi rodzice są uroczystości weselne. Bo dużo godzin, hucznie, dużo ludzi, pociecha nie pozwoli spokojnie zjeść. Błędne myślenie. Niejedna sala weselna jest przygotowana na najmniejszego gościa. Organizowane są dodatkowe przestrzenie, a nawet miejsca przy stole. Jeżeli rodzic boi się, iż niemowlęcie będzie drażnił chaos można zabrać ze sobą zatyczki do uszu dla dzieci. A karmienie to już kompletnie trywialna sytuacja (chociażby przy użyciu smoczka calma medela).

Kontakt z kulturą oraz społeczeństwem to coś czego potrzebuje każdy. Nie powinno się barykadować w mieszkaniu tylko i wyłącznie dlatego, iż pociecha jest mała. W dzisiejszych czasach jest tak duża liczba możliwości, iż bez problemu znajdzie się taka, która uprzystępni wyjście bez komplikacji. Nie odmawiaj swoim bliskim wspólnej zabawy.