Nazwa użytkownika

Jesteś tutaj

Strona główna

Nietypowa podróż poślubna w rytmie muzyki z Mad Maxa?

Coraz większa liczba młodych par podejmuje decyzję o rezygnacji z tradycyjnego miesiąca miodowego w nadmorskich ośrodkach wypoczynkowych na rzecz niebanalnych regionów świata, lub niesamowitych tematycznych wypraw, wypełnionych niezapomnianymi przeżyciami, gdzie głównym daniem są suchary wojskowe, a nie pełne posiłki. Z tego powodu nikogo już nie dziwią nowożeńcy szusujący na zboczach w górach, lub uprawiający climbing na pionowych ścianach skalnych w Norwegii, czy Portugalii.

Również fani przetrwania odnajdą niezwykłe pomysły na zaskakujące wycieczki w ramach miesiąca miodowego. Duża część z nich może wywodzić się wprost ze świata cenionych książek twórczości postapo, w których główną szansą na ocalenie było umiejętne posługiwanie się bronią do walki wręcz oraz krzesiwo pozwalające na rozpalenie ognia. Poszukiwać pomysłu można się nie tylko w gęstym nastroju, obecnym chociażby w „Bastionie” Stephana Kinga czy „Wodnym nożu” Paola Bacigalupi, ale wprost spróbować przemierzyć drogę, którą podążali bohaterowie. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że przez wzgląd na specyfikę gatunku, nie zawsze bywa to możliwe.  

Co warto mieć na uwadze, organizując wyprawę w duchu postapokaliptycznym?

Aby wyprawa z przetrwaniem w tle, zorganizowana po ślubie, zakończyła się powodzeniem, należy pamiętać o najważniejszych elementach. Taka wyprawa łączy się zazwyczaj z potrzebą przemierzania drogi pieszo, trzeba więc z wyprzedzeniem zatroszczyć się o formę swojego ciała. Konieczne jest też kupno kompaktowego, ale pojemnego plecaka, który pomieści potrzebne elementy wyposażenia. Taki może być chociażby Wisport Sparrow 30 lub Direct Action. Pośród najważniejszych przedmiotów ekwipunku bezwarunkowo powinny znaleźć się: przyborniki i kamień do ostrzenia noży. Gdy zaplanowano zapakowanie broni, dobrze jest zabrać ze sobą też wycior oraz inne przybory do jej konserwacji.

Istotnym szczegółem podróży poślubnej inspirowanej motywami beletrystyki postapo bywa odpowiednia garderoba, która zagwarantuje wygodę oraz ochroni przed niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi. Przez to też warto zadbać o trwałe buty i niezbyt ciężką, ale wytrzymałą kurtę, a także bojówki z dużą ilością miejsca do przechowywania. Decydując się na wyprawę w tereny piaszczyste, sprawdzi się też chusta na twarz.