Nazwa użytkownika

Jesteś tutaj

Strona główna

Zakładamy restaurację! Ale skąd wziąć klientów?

Powstanie nowej firmy we wszystkich przypadkach kojarzy się z wieloma dylematami. Jednym z nich wydaje się sposób dotarcia do konsumenta. To sondowanie jest wyjątkowo istotne w branży gastronomii, dlatego że z jednej strony sektor jest w wielu miejscach pełny, z drugiej tymczasem klienci nierzadko wybierają to, co już znają. Jakże więc przyciągnąć chętnych do nieznanego lokalu?

W nowoczesnym świecie nie sposób zdobyć zwycięstwo, o ile akcji reklamowej nie zacznie się z wyprzedzeniem przed otwarciem restauracji. Powinno się dobrze przemyśleć politykę, na jaką winno się składać między innymi logo wpadające w oko, wyrazista nazwa oraz ciekawy sposób przyciągania gości. Niech wizualny aspekt naszego lokalu wpada w mózgi oraz serca możliwych klientów, nie wyłącznie w najbliższej strefie! Oczywiście da się to połączyć z rabatami, na przykład dla pierwszych 20 gości, którzy przybędą zjeść z otrzymaną ulotką.

W czasach internetu w istocie nie sposób pozycjonować marki bez przenikania do netu. Postawmy przystępną klientom stronę internetową z dostępem do karty dań, stwórzmy profile na portalach społecznościowych, może co więcej kanał na YouTube, jeśli nie boimy się od czasu do czasu stanąć przed kamerą i powiedzieć parę słów np. o gotowaniu. W takich kanałach warto także spróbować urządzić quiz, w którym stawką stanie się duży upust przy następnej wizycie. Przyzwoicie będzie także podumać o specjalnym seo witryny www, może także o płatnych ogłoszeniach w Google czy też na Facebooku. Im więcej pól, w których klient nas spostrzeże, tym odpowiedniej.

Jeśli posiadamy takową szansę, możemy zasugerować talon do naszej jadłodajni w lokalnych licytacjach ewentualnie loteriach dobroczynnych. Sprawi to, iż zajrzą do nas kolejni klienci, którzy mają możliwość nas z większą chęcią rekomendować kolegom zważywszy na na tryb trafienia do restauracji. Nic nie przeszkadza, aby spisać podobnie pomyślną propozycję biznesową oraz skierować ją do okolicznych korporacji. Służbowy obiad w nowiutkim punkcie ma szansę stać się ciekawą alternatywą dla menedżerów. W rzeczywistości jesteśmy w stanie wykoncypować sobie mrowie grup, jakim możemy proponować kooperację. Całość zależy od tego, jaką posiadamy koncepcję swej restauracji dodatkowo jakiego typu aura zatem będzie w tym miejscu rządziła.