Nazwa użytkownika

Jesteś tutaj

Strona główna

Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 394 z /home/krzysiek/domains/kepacafe.pl/public_html/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /home/krzysiek/domains/kepacafe.pl/public_html/includes/menu.inc).

Praca przewodnika nie taka prosta

Praca przewodnika jest bardzo fascynująca, a jednocześnie wymagająca. Człowiek podejmujący taki zawód zgadza się na współodpowiedzialność za podopiecznych. Wyjątkowo jeśli chodzi o niestandardowe wycieczki w trudnych warunkach. Niezbędna jest wtenczas nie wyłącznie kondycja fizyczna, ale również psychika. Ta profesja rodzi więc potrzebę adekwatnych przygotowań.

Specyfika zawodu przewodnika

Zadaniem przewodnika jest oprowadzanie uczestników po intrygujących atrakcjach i dostarczanie im informacji o danym regionie oraz zabytkach. Wbrew wyobrażeniom jest to wymagająca profesja, a w niektórych sytuacjach realizujące ją osoby zasięgają porady u u medyków, typu prywatny psycholog we Wrocławiu. Wsparcia psychologa na pewno potrzebują opiekunowie wypraw ekstremalnych, jakie wiążą się z jakimkolwiek ryzykiem oraz nerwami.

Testy psychologiczne przed rozpoczęciem zawodu przewodnika

Osoba, jaka chce zostać przewodnikiem, musi się stosownie przeszkolić do wykonywania tego zawodu. W trakcie wycieczek, przede wszystkim tych w trudnych warunkach, może dojść do różnego typu nieprzewidzianych utrudnień. Wypadek w czasie wycieczki to duże wyzwanie dla psychiki, jakie może sprawić, iż niezbędne będzie znaleźć gabinet psychoterapii we Wrocławiu, aby zdobyć pomoc.

Przed rozpoczęciem pracy jako opiekun wycieczki rekomendowane jest przeprowadzenie analizy charakteru kandydata oraz testów psychoruchowych. Warto też sprawdzić umiejętności organizacyjne oraz reagowania w warunkach stresujących. Wszystkie tego typu testy musi kontrolować psychiatra. Wrocław to miasto, w którym bez trudu można się na nie zapisać.

Czy wszyscy mogą zostać leaderem wycieczek?

Chociaż profesja opiekuna wycieczek ekstremalnych zdaje się wspaniałym zawodem, to nie każda osoba jest w stanie ją wykonywać. Osoba realizująca taką pracę musi nie wyłącznie świetnie radzić sobie w trudnych okolicznościach. Powinna również wiedzieć jak działać w silnych nerwach oraz w jaki sposób zachowywać się wobec uczestników takich wycieczek. Należy wiedzieć, iż również właściwa dieta sprzyja opanowaniu nerwów, ale nie każdy ma wystarczająco wytrwałości, aby pewnych smakołyków sobie zabronić. Toteż znaczącym oparciem dla opiekuna wycieczek będzie też dietetyk kliniczny z Wrocławia. Niektórzy, pomimo największych starań, nie potrafią dać rady presji. Dla nich wskazany jest spokojniejszy rodzaj zawodu.