Nazwa użytkownika

Jesteś tutaj

Strona główna

Kilka przydatnych gadżetów, których być może nie znacie

nowoczesne urządzenia

Był taki krótki czas, gdy to można było pomyśleć, iż progres technologiczny mocno zwolnił. Aktualnie już mamy pewność, że to nieprawda. Co chwilę prekursorskie odkrycia, ogólna dostępność telefonów komórkowych, niezliczone gadżety, o których się nam swego czasu nie śniło. Jednak zamiast mówić w tym miejscu o oczywistościach, zaprezentuję Wam parę pożytecznych urządzeń, o jakich istnieniu lub swoistych funkcjach pewnie nie wiedzieliście.

Virtual Reality

Exit roomy, paintball bądź laser tag są w Polsce coraz to powszechniejsze i pewnie każdy z Was chociaż w jednej z tych gier partycypował. Ostatnio jednak powstała w moim mieście innowacyjna forma rozrywki oparta na VR. O co chodzi? Kwestia jasna - zbieramy drużynę bliskich, płacimy niespecjalnie wysoką stawkę, a później przez trzydzieści minut strzelamy wespół do zombiaków broniąc stacji przed ich natarciem. Rozrywka rewelacyjna oraz poczucie, że jednego dnia ukonkretniły się marzenia z młodości, natomiast filmy SF stały się rzeczywistością. Poszukajcie, może u Was w miasteczku, również jest coś takiego. Aż czekać, jak wirtualna rzeczywistość zostanie wykorzystana także w szkolnictwie.

Lego do nauki

Kto z nas nie uwielbiał bawić się klockami lego? Na nieszczęście w moim dzieciństwie oferta w Polsce nie była wciąż tak rozbudowana, a i bardziej bajeranckie kolekcje znajdowały się poza zasięgiem finansowym rodziców. Lego dalej są kosztowne, ale dochody Polaków lepsze. A i pojawił się szereg nowych opcji, do kupienia są doskonałe zestawy wspomagające edukację. Na wyróżnienie zasługują szczególnie Lego Mindstorms EV3. Klocki te przeznaczone są dla uczniów, jacy mają zacięcie techniczne oraz lubią integrować zabawę z nauką. Sprawdzą się w szkole, ale także mogą posłużyć za bardzo dobry upominek. Dla mniejszych dzieci zarezerwowana jest z kolei seria Lego WeDo. Pozwala poprawniej pojąć rzeczywistość i zmusza do kreatywnego myślenia. I jak - założę się, iż nie wiedzieliście o tychże gadżetach :)

Tablice i monitory multimedialne

To także jedno spośród mych niedawnych odkryć. Okres edukacji kojarzy mi się z fajnymi przerwami oraz w większości monotonnymi zajęciami, które w większości wypadków prowadzone były z wykorzystaniem kredy oraz tablicy. Wydarzeniem było doświadczenie na chemii bądź lekcja w sali informatycznej. Okazuje się, że XXI wiek wyzwolił rewolucję również w opisywanym zakresie. Tablice multimedialne obsługiwane są za pomocą dotyku, z reguły można je skomunikować z laptopem, jak i można na nich malować stosownymi rysikami. Urządzenie takowe powoduje, że lekcja w szkole już przenigdy nie musi być nudna, jak również umożliwia ściągnąć uwagę dzieciaków, jakie przyzwyczajone są w końcu do technologii oraz odbierania mnóstwa bodźców jednocześnie. Ekrany multimedialne sprzedawane są często w zestawie z projektorem, natomiast ekrany posiadają czasami zintegrowany komputer, co jeszcze mocniej optymalizuje pracę.

Jeżeli znacie jakiekolwiek inne interesujące rozwiązania, jakie można zużytkować w szkolnictwie, albo po prostu dla prostej rozrywki - napiszcie na maila.