Nazwa użytkownika

Jesteś tutaj

Strona główna

Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 394 z /home/krzysiek/domains/kepacafe.pl/public_html/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /home/krzysiek/domains/kepacafe.pl/public_html/includes/menu.inc).

Marzysz o własnej restauracji? Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik

Śnisz o domku na obrzeżach, z przytulnym drewnianym tarasem, gdzie oczami wyobraźni już teraz trzymasz w dłoni ulubioną kawę? A może chciałbyś mieć własny warsztat samochodowy? Twoja własna restauracja? Ile osób tyle marzeń. Czy jednak wszyscy jesteśmy w stanie spełnić własne marzenia?

Jak chcesz to możesz – zewsząd docierają do nas takiego typu hasła. Ok – sporo od nas zależy. Jednak nie wszystko. Występuje jednocześnie sporo czynników niezależnych od nas - kraj pochodzenia, sytuacja geopolityczna, finanse, koneksje rodzinne, region świata w którym żyjemy.

Dobrze jest jednak spróbować. Lepiej spróbować i pożałować, aniżeli narzekać że się nic nie zrobiło. Jesteś panem swego losu. Brzmi znajomo? Zacznij działać od ręki. Znajdź knajpę, ułóż kartę dań, zatrudnij ludzi. Wybuduj domek lub zakup gotową nieruchomość. Załóż warsztat. Potrzebna będzie odwaga, idea, a także porady rodziny. Jeżeli cel cię przerasta - rozpocznij od małych etapów.

No tak. Jednak to przecież trzeba sfinansować. Skąd uzyskać pieniądze na realizowanie pomysłów?

Opcji jest kilka. Szczęściarze mają możliwość liczyć na wsparcie rodziny. Niewielu z nas ma jednak taką możliwość. Odnosi się to jedynie nielicznych. Inni mają możliwość wspomagać się produktami finansowymi dostępnymi na rynku. Instytucje bankowe proponują rożnego rodzaju rozwiązania. Od drobnych sum do otrzymania od ręki po większe kredyty hipoteczne pod zastaw domu. To jednak spore ryzyko, jak i konieczność spłaty wysokiego kapitału przez całe życie. A co jeśli nasz plan nie wypali? W temacie biznesu możemy zniwelować to obciążenie przez poszukanie kilku wspólników do kooperacji. W temacie nieruchomości zawsze mamy możliwość by go sprzedać – kondycja na rynku budowlanym wciąż jest korzystna. Można przemyśleć również wynajęcie naszej inwestycji.

Mówi się że nie ma problemów bez wyjścia. Rzecz jasna to jedynie słowa – zanim przystąpisz do spełniania swoich marzeń, warto wypunktować wszystkie plusy i minusy i szczegółowo oszacować konsekwencje jak również opracować plan awaryjny, gdyby cokolwiek wyszło nie tak. Najistotniejsze jednak by próbować. Masz tylko jedno życie, jakiego nikt inny zamiast Ciebie nie przeżyje. Sama droga do spełnienia marzenia może być przygodą! Kto wie co może nas spotkać po drodze?