Nazwa użytkownika

Jesteś tutaj

Strona główna

Czego nie powinno zabraknąć w karcie dań na weselu?

Przygotowanie sali weselnej to ważny temat, o którym nie można zapominać podczas przygotowywania przyjęcia ślubnego. Podczas przyjęcia każdy zaproszony gość powinien czuć się dobrze, nie wspominając już o Państwu Młodych. W niniejszym wpisie poznasz świetne podpowiedzi na przygotowanie olśniewającej sali na imprezę po ceremonii zaślubin. Dowiedz się o czym nie można zapomnieć podczas tego przedsięwzięcia.

Ozdabianie sali weselnej - dlaczego warto to zrobić samemu?

Idealne wesele to marzenie niemal każdej pary Młodej. Własnoręczne strojenie sali weselnej jest nie tylko unikalnym rozwiązaniem na pobudzenie kreatywność i oryginalne podejście do tematu. Takie rozwiązanie pozwoli również sporo zaoszczędzić. W dalszej części poradnika dowiesz się jak skutecznie przygotować cały proces.

Sala weselna - którą wybrać?

Idealna sala na wesele to taka, w której można przygotować samodzielnie stworzone ozdoby. Dla przykładu, w ostatnim czasie coraz bardzo modne stają się efektowne ozdoby na ścianach i suficie, jak również zwiewne zasłonki na oknach. Wybrana przez Państwa Młodych sala na przyjęcie weselne powinna odpowiadać charakterowi do Waszego pomysłu na motyw przewodni. Należy pamiętać, że przyjęcie weselne może mieć miejsce nie tylko w zamkniętym pomieszczeniu, ale także na powietrzu. Wybierając to drugie rozwiązanie należy mieć na względzie wynajęciu dużego baldachimu.

Temat przewodni wesela - jakie ozdoby wybrać?

Dobrane ozdoby będące na sali weselnej muszą korespondować z motywem przewodnim wesela. Chcecie imprezę w nastroju boho? Wybierzcie białe dodatki stworzone z koronki i delikatnych materiałów. A co jeśli kochacie filmy? W takim przypadku pamiętajcie o kolorach z waszych ulubionych ekranowych dzieł. Możecie też namówić Waszych gości o to, by ubrali się w konkretnego rodzaju kostiumy. Organizując zabawę weselną z motywem przewodnim warto pamiętać o spójności, zarówno w kwestii wyglądu kart zaproszeniowych, jak i dodatków na stołach i w całej sali na zabawę. W tym celu dobrym rozwiązaniem jest stworzenie listy rzeczy, o których nie należy zapomnieć.

Posiłki na weselu - co zamówić?

Jeśli planujecie większe wesele, jesteście zobligowani do tego, by zatroszczyć się o żołądki Waszych rodziny. Oprócz napojów alkoholowych, musicie też zadbać o prawidłowo dobrane menu gorących dań. Wybrane przez Państwa Młodych potrawy mogą nawiązywać do wybranego przez Młodych motywu przewodniego. Tak samo sprawa prezentuje się w kontekście małego przyjęcia weselnego tylko dla najbliższych. Ważne jest to, żeby każdy gość przyjęcia miał co wrzucić na ząb podczas całonocnej zabawy i czuł się dobrze.