Nazwa użytkownika

Jesteś tutaj

Strona główna

Posiłki zdrowe dla dzieci – jak je przygotować?

Ludzie którzy są rodzicami doskonale wiedzą, iż trudno jest ugotować coś co pociecha zje chętnie. Co nie tylko będzie zdrowe, ale także po prostu będzie mu smakować. Kilkulatki mają najczęściej krótką listę potraw, które chętnie zjedzą. Odzwierciedla się to również w kartach restauracyjnych – gdzie odrębną pozycją są potrawy specjalnie dla maluchów.

Zatem jakie są ukochane przysmaki dzieci? Abstrahując od tego iż dzieciaki wielbią słodkości i mogłyby je jeść w dowolnej ilości, niemal każdy z nas zdaje sobie sprawę – że nie są one ani zdrowe ani pełne w zdrowe składniki. Działają również destrukcyjnie na uzębienie u malucha. Jest jednak kilka zdrowych przekąsek, które Twój maluch na pewno chętnie zje.

Marki dziecięce robią wiele, by wymyślić przekąski owocowe, które będą smakowały w taki sposób, by dziecko samo chciało po nie chwycić. Mówimy tu o wszelkiego rodzaju cukierkach i gumach – z sokiem owocowym. Na rynku są również pełne owoców przecierki i soki, które również są przyjazne dzieciakom.

A co w kwestii pełnych posiłków? Istnieje kilka bezpiecznych dań. Prawie każde dziecko lubi włoskie spaghetti! Popularna pizza również jest takowym rozwiązaniem, po które sięga prawie każdy opiekun. Dobrze jest jednak przygotować ją samodzielnie w domu, by mieć pewność jakie produkty do jej przygotowania były użyte. Warto przeforsować tu sporo warzyw – pomidory, cebulę a nawet szparagi!

Ciekawym pomysłem są również zupki, przede wszystkim te przecierane. Gdy zmiksujemy konkretne produkty, choćby na przykład por – dziecko prawdopodobnie nie odróżni poszczególnych smaków i chętnie zje zupkę w całości. Również desery można samodzielnie przygotować w ze zdrowych składników.

Istotny jest również sposób podania dania, gdyż maluch często „je oczami”. Jeżeli jedzenie prezentuje się smakowicie i w dobrze kojarzący się dla dziecka sposób, jest duża nadzieja, że nie będzie się opierać! Dzięki tego typu zabiegom możemy dostarczać dzieciom niezbędnych do zdrowego wzrostu składników.