Nazwa użytkownika

Jesteś tutaj

Strona główna

Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 394 z /home/krzysiek/domains/kepacafe.pl/public_html/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /home/krzysiek/domains/kepacafe.pl/public_html/includes/menu.inc).

Gastronomia na wakacjach – samodzielnie przygotowane posiłki czy jedzenie w knajpach?

Okres wakacji to wyjątkowy czas pod każdym kątem. Przede wszystkim jest to czas na zwolnienie tempa i ucieczkę od codzienności. Mamy wówczas więcej możliwości na spędzenie ich z bliskimi, ze swoimi dziećmi, czy przyjaciółmi. Oprócz tego że zwiedzamy mało znane nam dotąd rejony, ale również próbujemy nowych rzeczy, a także nowych smaków. Rozluźniamy również podejście w kwestii wydatków.

Jaki kierunek obrać na urlop?

Jest wiele lokalizacji godnych polecenia. Dla niektórych będą to kierunki rodzime, dla innych odległe zakątki orientalne. Część z nas jest miłośnikami ciepłych miejsc, inni z kolei odnajdują się w nieco chłodniejszych temperaturach. Do wyboru mamy zatem multum opcji od wycieczek na Kretę, do Włoch do krainy wina, przez Szkocję, aż po polskie góry i Warmii i Mazur.

Jakie wydatki nas czekają?

Odpowiedź na to zagadnienie nie jest jednoznaczna. Okazuje się jednak, że dzisiaj nie ma to takiego znaczenia, czy byłby to podróż nad polskie morze, czy podróż do europejskich krajów - koszta są niemal identyczne. Jaki jest tego powód? Ceny w Europie są dość podobne, np. ceny za nocleg nie różnią się pomiędzy sobą między Bergamo a Zakopanem. W czasie niedrogich lotów – podobnie jest z kosztem za dojazd na miejsce. Również ceny wyżywienia mają się do siebie podobnie w różnorodnych miejscach europejskich. Ułatwiają to znane sieciówki.

Jak właściwie wygląda temat żywienia na urlopie?

Wszytko zależy od faktu, czy planujemy zrobić to budżetowo, czy z rozmachem. Możemy zaopatrywać się w żywność w miejscowych sklepikach, lub w wymienionych wyżej supermarketach – i samodzielnie przygotowywać jedzenie. Odmienną opcją jest żywienie się w knajpkach i punktach komercyjnych. Ceny w kurortach letnich zwykle nie są najniższe - jednakże podczas urlopu jesteśmy zdolni wydać więcej aniżeli na co dzień. Co więcej, pozwalamy sobie na przekąski, których nie spożywamy na co dzień, jak niezliczone ilości deserów czy gofrów. Te – są lubiane zwłaszcza przez najmłodszych :)

Ok. Jak wygląda to w kwestii maluchów?

Czas wakacji to także moment, kiedy posiadamy więcej czasu dla dzieci. Warto zatem należycie spędzić ten czas. Ośrodki wczasowe są całkiem nieźle przystosowane do przyjazdu opiekunów z dziećmi. Wlicza się tu jednocześnie karta dla dzieci w punktach gastronomicznych, jak i infrastruktura pozwalająca się dzieciakom wyszaleć. Abstrahując od zwykłych placów zabaw, możemy napotkać dmuchańce, czy trampoliny.