Nazwa użytkownika

Jesteś tutaj

Strona główna

Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 394 z /home/krzysiek/domains/kepacafe.pl/public_html/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /home/krzysiek/domains/kepacafe.pl/public_html/includes/menu.inc).

Zamów pizzę przez Internet

W większych miastach dostarczanie posiłków jest sporym fragmentem rynku usług kulinarnych. Dotyczy to zarówno dostaw detalicznych jak kebab czy kuchnia azjatycka, ale też coraz popularniejszych w ostatnim czasie tak zwanych diet pudełkowych. Wrocław nie odstaje w tym względzie od pozostałych polskich metropolii. Co raz więcej restauracji nie utrzymuje swoich taborów pojazdów, tylko kooperuje z specjalistycznymi firmami zajmującymi się dowozem posiłków, wykorzystującymi własne aplikacje mobilne.

Rozwiązanie to ma wiele zalet. Po pierwsze umożliwia dotarcie do o wiele większej ilości klientów. Staje się to możliwe dzięki korzystaniu z machiny marketingowej większego partnera. Poza tym takiego typu ,,outsourcing” umożliwia odcięcie się od wszystkich kłopotów związanych z posiadaniem własnego taboru. Nie interesują nas koszty paliwa, ubezpieczenia, czy choćby zatrudnienia kierowcy. Awaria samochodu też nie jest naszym problemem – nie musimy paniczne wpisywać w przeglądarkę fraz typu ,,pomoc drogowa Wrocław” albo ,, laweta Wrocław cennik”.

Oprócz tego, szczególnie w przypadku dostawców diet pudełkowych czy cateringu, istotne jest utrzymanie niezakłóconego łańcucha dostaw - pomoc drogowa działająca 24/24 we Wrocławiu może być znaczącym wsparciem. Również to, jest o wiele prostsze kiedy transportem zajmuje się dedykowana firma. W sytuacji kiedy robi to producent, nawet pojedyncza awaria może spowodować krytyczne zachwianie systemu. Znalezienie taniej lawety we Wrocławiu kiedy nasz pojazd się zepsuje nie załatwia bowiem całego problemu – ciągle zostajemy z towarem do rozwiezienia.

Jak więc można zauważyć utrzymywanie floty w sprawności to nie jedynie kwestia potencjalnych kłopotów z unieruchomionym pojazdem, ale także rozsypującej się logistyki. Gdy konieczne jest dowiezienie ładunku z uszkodzonego samochodu, potrzebny jest nam pojazd zastępczy, a nie laweta, Wrocław jest dużym miastem i nawet samo podstawieni samochodu zastępczego, może potrwać dość długo.

Kiedy jedziemy prywatnym samochodem i ulegnie on awarii to zamawiamy transport na lawecie. Laweta przyjedzie, zabierze samochód i problem mamy z głowy.

Reasumując, kooperacja z zewnętrznym usługodawcą w zakresie transportu posiłków ma szereg zalet. Po pierwsze ściąga z wytwórcy koszty związane z zakupem i utrzymaniem floty oraz z pracownikami. Oprócz tego system logistyczny wyspecjalizowanych firm zajmujących się transportem posiłków, jest bardziej elastyczny. Kiedy cokolwiek stanie się z pojazdem nie musimy samemu poszukiwać, dla przykładu, pomocy drogowej w Kątach Wrocławskich.