Nazwa użytkownika

Jesteś tutaj

Strona główna

O co należy zadbać prowadząc małą restaurację?

Gdy posiadasz restaurację, wysoce prawdopodobne jest, że rewelacyjnie znasz się na kulinariach. Jeśli posiadasz twoje własne przedsiębiorstwo fotograficzne – jesteś specem od nasycenia barw, kadrowania, czy doboru modeli. Analogicznie – jeśli kochasz aranżować wyjazdy. Może jesteś fantastyczny w temacie podróży w najmniej znane zakątki świata i jesteś specjalistą w załatwianiu najkorzystniejszych noclegów, ale... przy każdym biznesie, nieważne w jakiej dziedzinie – niezbędne są kwestie, które nie są podstawową działalnością biznesu.

Rzecz odnosi się do usług księgowych, IT, transportowych i innych, które bez problemu możemy podzlecać – poza firmę. Outsourcing stosowany jest w szeregu specjalizacjach. Jego istotną mocną stroną jest oszczędność czasu, a jednocześnie finansów. Przekazanie fachowcom usług, które nie są czołową działalnością naszej firmy, ściąga nam z pleców ciężąr kwestii, na których po prostu nie mamy potrzeby się rozeznawać. Oddając usługę do firmy, która się w danym aspekcie porusza, liczymy na jej fachowość - ale także na aktualne newsy z wskazanej branży.

Co najczęściej firmy zlecają na zewnątrz?

Przedsiębiorcy zdecydowanie najczęściej przekazują na zewnątrz tematy rozliczeniowe i ogólnie rozumiane usługi IT. Outosrcing informatyczny zwykle dotyczy wielu przeróżnych kwestii. W przypadku gdy mamy w przedsiębiorstwie nietuzinkową usługę dla której niezbędne jest dedykowane oprogramowanie. Wtedy poszukujemy wykwalifikowanej firmy IT, która może je dla nas stworzyć. Firma programistyczna mająca doświadczenie w programowaniu dla małych firm, ale przede wszystkim znająca języki programowania, może niesamowicie nas wspomóc w kierowaniu niewielkim biznesem.

Następną, najczęściej zlecaną na zewnątrz usługą, jest usługa podatkowa. Mało kto z nas zna się na odsetkach, księgowaniu i podatku VAT. Prawo w naszym kraju jest skomplikowane, ale nade wszytko wielokrotnie się zmienia. Biura księgowe, które sprawdzają te trendy na co dzień, zazwyczaj są dla przedsiębiorców ogromną kopalnią wiedzy. Stąd nawet mała firma, najczęściej posiada księgową na zewnątrz.

Zlecając niektóre obowiązki poza nasz biznes – zmniejszamy ewentualne straty, szanujemy nasz czas, jaki jesteśmy w stanie poświęcić na główną sferę naszej firmy. Dzięki czemu, mamy dużo więcej czasu dla naszych klientów. Z kolei, im dokładniej ich obsłużymy, tym zwiększa się szansa, że powrócą i polecą nam następnym osobom.