Nazwa użytkownika

Jesteś tutaj

Strona główna

Czas na grilla! Ale co zrobić z dziećmi?

Dobrze nie zapomnieć o tym, że przecież nie wszyscy domownicy i goście są pełnoletni. Trzeba zatroszczyć się zatem o to, żeby dostosować meble ogrodowe i do maluchów, szczególnie jeżeli w twoim otoczeniu jest ich dużo. Jeśli regularnie zapraszasz gości np. na grilla, meblach dostosowanych do maluchów. Trafnym pomysłem będzie na przykład ławka dziecięca, na której dzieci nie będa majtać niewygodnie nogami. Należy przygotować dzieciom  także osobny stół, np. stolik kawowy ogrodowy. Dzięki temu, że stoliki kawowe są nieduże, będą idealnie nadawać się dla maluchów. Oddzielny zestaw mebli ogrodowych dla maluchów będzie trafnym rozwiązaniem także dla dorosłych: pociechy będą zdecydowanie mniej absorbujące, kiedy będą miały swoje własne towarzystwo.

Należy pamiętać także o tym, że małym ludziom trzeba zapewnić zajęcie, a co z tego wynika - muszą dysponować miejscem do rozrywki. Jeżeli posiadamy odpowiednio sporą przestrzeń, to byłoby wygodnie odgraniczyć w nim miejsce na plac zabaw. Maluchy lubię różnego rodzaju domki ogrodowe. Plastikowe będą znakomitym pomysłem: nie nagrzewają się zbyt mocno, nie grożą drzazgami, a przy okazji słodko się prezentują. Domek ogrodowy dla dzieci Keter będzie kapitalnym miejscem do zabawy. Pomyśl również o jakiejś ogrodowej zabawce, np. zjeżdżalni, a dzięki temu zapewnisz dzieciom prawdziwą frajdę.

Przy mniejszej przestrzeni np. na tarasie ciągle dobrym pomysłem może być nieduży domek ogrodowy. Właściwie dobrany nie zblokuje sporo miejsca, a zapewni kapitalną zabawę dla dzieciaczków - to natomiast jest plusem dla starszych użytkowników ogrodu, bo mają więcej czasu dla siebie. Ekstra sprawdzi się również huśtawka na taras. Możliwości jest mnóstwo, zarówno jeśli chodzi o sposób mocowania (na niewielkiej przestrzeni sprawdzi się huśtawka podwieszana pod sufit, a jeśli masz więcej miejsca, to klasycznie będzie wyglądać huśtawka na stelażu), ukształtowanie czy tworzywo, z którego będzie wykonana. Huśtawka ogrodowa to spora przyjemność również dla dorosłych, jest to więc faktycznie dobry zakup.

Wbrew pozorom to nie musi być drogie rozwiązanie. Po pierwsze, co pewien czas sprzedawcy organizują wyprzedaż mebli ogrodowych. Nie musisz też kupować całego zestawu naraz. Najpierw stół i krzesła, potem huśtawka hamakowa, a jeszcze później domki i zabawki. Jeżeli wolisz zaś sprawić sobie gotowe place zabaw ogrodowe tanio, musisz podejść do tego mądrze: na przykład kup poza sezonem używane meble ogrodowe.

Umeblowanie ogrodu albo tarasu, który zostanie przyjazny dla dzieci, wcale nie musi być wielkim problemem. A dobrze to zrobić, gdyż zajęte dzieci nie angażują tak bardzo swoich rodziców i oni także mają możliwość odpoczynku.