Nazwa użytkownika

Jesteś tutaj

Strona główna

Prowiant na eskapadę samochodem – co spakować w daleką wyprawę?

 

 

Aranżując daleką podróż, a zarazem nie chcąc co chwilę kupować jedzenia w pobliskich restauracjach, czy zwyczajnie przyoszczędzić nieco czasu i pieniędzy - warto przemyśleć co pożywnego można spakować ze sobą w drogę. Poznaj pomysły na smaczne przekąski!

 

O czym musisz pamiętać?

 

Gdy dobierasz jedzenie, które weźmiesz ze sobą na wyprawę warto pamiętać, że dobrze, by było ono zwarte, niebrudzące oraz bez tendencji do rozpadania się czy przesadnego rozklejania się. Powinno być proste w skonsumowaniu nawet w niewygodnych warunkach.

 

Jeśli masz czas, spróbuj zjeść pożywne śniadanie przed wyjściem.

 

Parę pomysłów na przekąski i czego lepiej unikać

 

Zazwyczaj świetnym pomysłem jest zabranie ze sobą warzyw oraz owoców. Jednakże lepiej będzie unikać śliwek, ze względu na to, że mogą one wywołać biegunkę. Posłodzone napoje gazowane nie ugaszą Twojego pragnienia. Lepiej zapakuj ze sobą zapas wody mineralnej. Należyte nawodnienie jest ważne w wielogodzinnej trasie, a woda przyda się dodatkowo do umycia dłoni, jeśli nie ma innego wyjścia.

 

Do termosu nalej gorącą kawę albo posłodzoną miodem herbatę. Tym bardziej gdy planujesz wyjazd gdy jest zimno.

 

Marchew, banany i wafle ryżowe będą dobrymi przekąskami na drogę. Włóż wszystko do pudełek z pokrywką bądź worków plastikowych.

 

Jeśli przepadasz za muesli, to także zabierz je ze sobą w słoiczku. Nie porzucaj pomysłu zwyczajnych kanapek. Przyrządź je sobie na przykład z pastą z tuńczyka.

 

Na obiad wybierz sobie w drogę potrawę, która będzie smaczna też na zimno. Może to być choćby makaron z warzywami, ugotowana fasolka szparagowa albo sałatka z sycącymi składnikami.

 

Przydadzą się też w drodze plastikowe sztućce i wilgotne chusteczki, którymi oczyścisz klejące dłonie.

 

W trakcie planowania indywidualnego, wyjazdowego menu, najlepiej mieć na uwadze swoje żywieniowe smaczki. Pozwoli to uniknąć niespodziewanych dolegliwości oraz delektować się przepysznymi posiłkami na trasie. Udanej podróży i smacznego