Nazwa użytkownika

Jesteś tutaj

Strona główna

Zdrowe warzywa z własnego ogródka

Czy Twój ogród jest przyszykowany na cieplejszy czas? Marzą Ci się nowe meble ogrodowe lub szklarnia foliowa na smaczne warzywa? Sprawdź, co dobrze jest mieć na działce w tym sezonie.

Kwietniowe przemeblowanie ogródka

Wiosna to moment, w którym budzimy się od nowa, tak samo jak natura. Trzeba więc znowu zapewnić zarówno swoim działkowym uprawom i sobie właściwe warunki przebywania w ogródku! Odkurz stoły i krzesła ogrodowe. Za oknem już coraz bardziej ciepło. Lada chwila będzie można znowu poustawiać je przy domku ogrodowym, ale także na tarasie. Jeżeli w tym roku myślisz o całkiem innych niż dotychczas kompletach działkowych, to świetnym pomysłem są meble technorattan. Niezbyt ciężkie oraz bardzo praktyczne – umożliwią przyjemny odpoczynek po zakończeniu w ogrodzie.

Co schowasz w twoim działkowym domku?

Niektórym w ogródku wystarczają tylko schowki ogrodowe, w których pomieszczą drewno opałowe. Inni muszą mieć coś większego, jak na przykład domki ogrodowe lub zamykane altany. Warto jest zdecydować się na skrzynie ogrodowe niepodatne na okoliczności pogodowe, np. coś takiego. Istnieją modele skrytek działkowych, które można samodzielnie ozdobić - tak, żeby pasowały do wyglądu ogrodu. Jeżeli nie jesteś wprawnym instalatorem, możesz wybrać schowki do ogrodu z prostym składaniem bez wymogu użycia narzędzi.

Dokładnie pod rozmiary altan do ogrodu dobierane są szafki, co umożliwia maksymalne wykorzystanie powierzchni.

Wymarzone plony z własnej szklarni

Własna szklarnia stanowi pragnienie niejednego działkowca. W końcu wszyscy pragnęliby mieć sposobność sadzenia plonów bez obaw o zmienne warunki pogodowe. Jeśli zdecydujesz się na uprawę warzyw i owoców w szklarni, to połamane pędy nie będą nigdy Twoim zmartwieniem. Przekonać Cię może również fakt, że przydomowa szklarnia powoduje, że plony rosną nawet o kilka tygodni prędzej, niż te rosnące na tradycyjnych uprawach. Tańszą opcją jest tunel foliowy - sprawdź. Postawienie i rozebranie szklarni foliowej w działce nie będzie wyzwaniem. Swoja szklarnia to czasochłonne obowiązki, ale także relaks. Dobrze ją posiadać!