Nazwa użytkownika

Jesteś tutaj

Strona główna

Kuchenne programy telewizyjne – z jakich względów należy dać im szansę?

Teleturnieje kuchenne są fenomenem, jaki nie przestaje być na topie. W każdym państwie powstaje niezwykła mnogość programów, w ramach których jakaś osobistość coś gotuje. Przełączając telewizję o odpowiednich porach każdego dnia tygodnia, można początkowo naprawdę wygłodnieć, wpatrując się w gorące potrawy, apetycznie przygotowane oraz podane, a potem można się czasami czegoś o kuchni nauczyć.

 

 

Od niedawna jednak wyłącznie gotowanie na kanałach jest niewystarczające. By poprawić popularność, do takiego typu programów sprasza się celebrytów. Oni muszą przygotować wykwintne posiłki. Wymyśla się turnieje kucharzenia w telewizji, z czego wychodzi show – w tym momencie jednak nie tylko z prawdziwymi kucharzami, lecz także czasami widzi się jak w konkursach kulinarnych udział biorą przykładowo maluchy!

 

 

Taka sytuacja wcale nie zaskakuje. Jeśli zapotrzebowanie na takie programy jest, telewizja powinna dostosować się do odbiorców. Mnogość ludzi posiada w kuchni telewizor, mimo że zazwyczaj nie przyrządzamy tego, co akurat prezenter w telewizji. Po prostu ludzie lubią się przypatrywać kucharzącym postaciom, podczas gdy my sami coś robimy w kuchni.

 

 

Adresat kanałów kulinarnych nie jest zatem dookreślony, a grono osób oglądających nie staje się zredukowana do wielbicieli kuchni oraz dobrego odżywiania się. Przyrządzanie dań to rzecz niemalże każdemu z nas dobrze znajoma, to wątek aktualny od czasów kamienia łupanego. Zmodyfikowany oraz ulepszony specjalnie dla dzisiejszej tv bywa najczęściej powtarzającym się z programów na ekranach na całym świecie.

 

 

Chociaż temat kulinariów jest tak znany, co chwilę powstają coraz nowsze programy o odmiennym charakterze. Czasami spotykamy się z kucharzem-furiatem, innym razem z renowacją źle prosperujących restauracji, przez mistrza sztuki kulinarnej. Kolejne mogą być teleturnieje w przyrządzaniu, jeszcze następne to zagadnienie dań, przyrządzanych podczas dyskusji o sztuce, kolejne to przykładowo kucharski talk show.

 

 

Najwspanialsze w programach kulinarnych to to, że ani nie jest konieczne, by ubóstwiać kucharzenie, ani nie musi się potrafić przyrządzać posiłki, aby programy kuchenne chętnie oglądać. Wystarczy lubić jedzenie.