Nazwa użytkownika

Jesteś tutaj

Strona główna

Menu na wesele - na co zwrócić uwagę?

Wesele to czas nie tylko radości, świętowania zawarcia związku małżeńskiego. To także etap pełny napiętych momentów i mnóstwa często zbędnych napięć. W takim okresie małe konflikty wydają się być bez odpowiedzi, kompromis nie znajduje uznania, natomiast minimalne problemy rodzą większe.

 

Nie chodzi tylko o same kwestie koordynacyjne wesela: wynalezienie odpowiedniego lokalu, cateringu, wybranie wspólnej opcji, jeżeli chodzi o rodzaj wystroju, pierwszy taniec, najwyższą możliwą cenę, jaką ma się zamiar na wesele wydać. Podczas takich stresujących dni przyszłe małżeństwo często myśli o tym, czy na pewno związali się z właściwą osobą. Czasami napawa ich strachem myślenie o pozostaniu z kimś do końca życia.

 

Nie ma w tym nic nienormalnego, że często małżonkowie nie mogą znieść nadmiaru stresu. Czasami długo nierozwiązane konflikty i ukrywane emocje prowadzą do wielkiej kłótni, a co za tym idzie – zrezygnowania ze ślubu. Zazwyczaj oczywiście da się znaleźć jakieś rozstrzygnięcie sporu, natomiast w przypadku, gdy sprawa zdaje się być nie do wyprostowania, natomiast kłótnie wydają się nieskończone – należy pomyśleć nad znalezieniem kogoś, kto najzwyczajniej w świecie zagwarantuje pomoc. Nie powinno się obawiać sesji terapeutycznej dla par. Wystarczy znaleźć odpowiedniego lekarza, psychoterapeutę i po prostu w trakcie spotkań dowiedzieć się, w jaki sposób rozwiązywać konflikty. Dyskusja to najprostszy sposób na jakiekolwiek nieporozumienia. Kontrolowana przez psychologa jest profesjonalna, młoda para dowiaduje się, jak lepiej w okresie małżeństwa rozmawiać i jak w przyszłości samodzielnie rozwiązywać konflikty.

 

Pomimo to, że wiedza ogółu odnośnie użyteczności psychologów wciąż nie jest bardzo rozwinięta, to oczywiście opłaca się odchodzić od schematów i nie lękać się poprosić o pomoc. Rozmowa z psychoterapeutą nie oznacza, że małżeństwo sobie nie radzi. Terapia par ma szansę być sposobem na naukę prawdziwej rozmowy. Niekoniecznie każdy jest od maleńkości otwarty i nie każdemu bez problemu przychodzi uzewnętrznianie się – natomiast to jest faktorem obowiązkowym udanego małżeństwa.